SOUTĚŽE AŠSK

Pohybová skladba Piráti z Karibiku obsadila v republikovém finále v Opavě 3. místo 2018

Tancovačky

Děvčata prvních a druhých ročníků naší školy se zúčastnila soutěže v pohybových skladbách. Tentokrát jsme si pro své vystoupení vybraly téma Piráti z Karibiku.

Prvním mezníkem pro nás bylo krajské kolo v Plzni na 22. ZŠ. Tam jsme suverénně zvítězily a postoupily jsme tak s velkým nadšením do republikového finále v opravdu hodně vzdálené Opavě. Tréninky pro nás byly sestavené tak, abychom do Opavy jely s tím, že si odvezeme medaile. Bohužel nám do termínu soutěže některá z děvčat odjela na zahraniční kurz do Francie. To ale náš sportovní duch nesrazilo k zemi. Přestavění celé skladby bylo pro některé členy velice náročné, ale nakonec úspěšné.

Pozitivně naladěni na 7hodinovou cestu jsme se sešly 23.4. Na Rychtářce již ve 2 hod ráno. Když jsme dorazily na místo, čekala nás hned zkouška prostoru. Bohužel nám nebylo umožněno trénovat v tělocvičně, tak jsme zvolily jako místo posledního secvičení loukou plnou pampelišek vedle haly.

Nakonec to nastalo - celý sál v Opavě patřil jen nám a my si mohly vychutnat ty 3 minuty slávy nebo.. Ale povedlo se! Půl roku příprav, vymýšlení, sestavování a ladění detailů bylo náročné a my to dotáhly do konce. Konkurenti z Moravy ale tuto disciplínu ovládají také a odvezli si zlato i stříbro. My ale nesmutněly, protože pocit, že jsme v pohybových skladbách 3. v ČR byl pro nás odměna za tréninky a dlouhou cestu .

Myslím, že jsme byly výborná parta, užily si to a vrátily se domů s hřejivým bronzem na krku.

KV

CORNY 2016

Po vítězstvích v okresním i krajském kole se chlapci probojovali na republikové finále.

10. - 11.10 2016 se konalo za chladného a deštivého počasí republikové finále 35. ročníku Středoškolského atletického poháru v Břeclavi, v němž se utkalo 16 družstev chlapců a dívek.

Výkony jednotlivých závodníků byly hodnoceny podle bodovacích tabulek.

9 studentů naší školy reprezentovalo Plzeňský kraj jako vítězové krajského kola.

Studenti se nakonec se ziskem 8792 bodů umístili na 8. místě, čímž zlepšili své maximum z krajského kola téměř o 200 bodů a někteří z nich dokonce předvedli za deštivého počasí i své maximum v podobě osobního rekordu.

Při vědomí, že se jedná o celostátní soutěž, které se zúčastní každoročně stovky středních škol, jde o významný úspěch naší školy. Výkony všech škol byly vyrovnané tak, že od medailové pozice nás dělilo pouze 150 bodů.